Бенфика изпусна и второто място

Брага и Бенфика сътвориха красив спектакъл, с който беше сложено начало на 28-ия кръг в португалското първенство. Домакините се наложиха с 3:2 и до голяма степен отказаха "орлите" от Лисабон да преследват второто място, даващо право на участие в групите на Шампионската лига. Бенфика изостава на 6 точки от Спортинг (Лисабон), но шампионите са с мач по-малко, а начело е Порто.

Брага поведе с гол на Юри Медейрош в 28-ата минута от пряк свободен удар. В 59-ата Андре Орта наказа бившия си тим след перфектен пас на Рикардо Орта - 2:0. Бенфика обаче изравни само в рамките на три минути с точни изстрели на появилите се на почивката Дарвин Нунес от дузпа (74') и Жоао Марио (77'). В края радостта все пак беше за домакините. Витор Оливейра изскочи зад защитата на Бенфика на далечната греда и засече центриране на Али Мусрати за 3:2.

Брага е на 4-о място в класирането с 52 точки - девет по-малко от Бенфика. В понеделник лидерът Порто посреща Санта Клара, а ден по-рано Спортинг ще е домакин на Пасош Ферейра.