Аталанта се върна към победите

Отборът на Аталанта записа успех с 3:1 при визитата си на Венеция от 34-ия кръг на Серия "А". Така бергамаските прекратиха серията си от пет мача без победа във всички турнири, по време на която допуснаха четири загуби. От друга страна, „крилатите лъвове“ допуснаха осмо поредно поражение.

Още в петата минута Тома Анри се разписа за Венеция, но бе отсъдена засада. Няколко минути по-късно защитникът на Аталанта Хосе Луис Паломино нацели греда. В 44-ата минута рикоширала топка се отби в напречната греда, след което Марио Пашалич успя да я добута във вратата, с което даде аванс на гостите. В 47-ата минута тяхната преднина нарасна, след като Дуван Сапата беше точен след асистенция на Луис Муриел, който в 58-ата минута беше близо до гол, но далечната греда спря неговия удар. Само пет минути по-късно обаче нападателят все пак успя да вкара, засичайки с глава центриране на Давиде Дзапакоста. След още пет минути Анри също нацели греда, но въпреки това неговият тим успя да стигне до почетен гол в 80-ата минута, дело на Домен Църнигой.

Така Аталанта остава на осмата позиция в класирането, но вече с 54 точки в актива си, докато Венеция е на дъното с 22 пункта, колкото имат също така Дженоа и Салернитана

Снимки: Gettyimages