Юве тушира Фиорентина и в реванша и си осигури среща с Интер на финала

Ювентус е вторият финалист в турнира за Купата на Италия. "Старата госпожа" си уреди среща с големия враг Интер на финала, след като спечели и реванша с Фиорентина с 2:0. Торинци се наложиха с 1:0 в първия мач във Флоренция и така с 3:0 от двете срещи продължават защитата на трофея, който спечелиха миналата година. Домакините поведоха в 32-ата минута с гол на Федерико Бернардески, който се възползва от груба грешка на вратаря Дронговски. Второто попадение пък реализира Данило в 94-ата минута.

Треньорът на Юве Масимилиано Алегри бе избрал да започне мача с Душан Влахович и Алваро Мора в предни позиции. В средата на терена действаха Данило и Денис Закария, а на крилата бяха Адриен Рабио и Федерико Бернардески.

Наставникът на гостите Винченцо Италиано пък залаожи на Артур Кабрал, Николас Гонзалес и Жонатан Иконе в атака, а Лукас Торейра, Рикардо Сапонара и Алфред Дънкан си партнираха в средата на терена

Фиорентина създаде първата опасност в мача. В 3-ата минута при едно центриране от корнер вратарят Матия Перин не се намеси добре и изпусна топката, която позволи на Лукас Торейра да стреля към вратара, но за негов лош късмет топката се отби в тялото на съотборника му Артур Кабрал, който бе на голлинията.

В 13-ата минута и Ювентус също имаше първото си реално положение в мача. Душан Влахович получи пред наказателното поле и опита диагонален удар, който бе спасен от вратаря.

В 20-ата минута Торейра опита далечен шут, който обаче премина встрани от вратата.

Ювентус пропусна страхотен шанс в 28-ата минута, когато Влахович се отскубна зад защитата и останал сам срещу вратаря реши да го прехвърля, но изпълнението му не бе добро и Дронговски спаси. В ситуацията бе отсъдена засада, но повторенията показаха, че такава няма.

В 32-ата минута домакините откриха резултата. Те организираха контраатака и след центриране отляво вратарят Дронговски "увисна", топката пък се озова в Бернардески, който технично я прати в опразнената врата за 1:0.

В 41-ата минута Фиорентина имаше хубава възможност да възстанови равенството. Де Шилио подходи рисковано на аутлинията и позволи на Сапонара да му отнеме и да подаде за Кабрал, който направи финт и изстреля мощен шут, но вратарят Перин внимаваше и спаси.

Второто полувреме започна с натиск на Фиорентина и в 51-ата минута Матия Перин трябваше да прави блестящо спасяване след изстрел с глава отблизо на Лукас Мартинес.

Юве отговори с прекрасна контраатака в 56-ата минута, завършила с изстрел в гредата на Денис Закария.

Десет минути по-късно Фиорентина си спечели фаул пред наказателното поле и Бираги отправи много опасен изстрел, който профуча на сантиметри от гредата.

В 70-ата минута Рабио отбеляза гол, който можеше да сложи точка на интригата в мача. Французинът получи прекрасен пас от Бернардески зад защитата и отблизо вкара, но се оказа, че е бил в засада и попадението не бе признато.

След това в 76-ата минута Закария опита далечен удар, който профуча опасно покрай вратата.

В 79-ата минута Артур Кабрал имаше добра възможност да обстрелва с глава вратата на Перин, но малко не му достигна да отправи по-точен изстрел и топката мина встрани.

В 90-ата минута Софиан Амрабат опита да притесни Перин с удар от границата на пеналта, но той бе твърде слаб и не затрудни особено вратаря.

В първата минута на добавеното време гостите стигнаха до още един шанс чрез Сотил, който отправи доста по-опасен шут, но този път Перин бе заел добра позиция и спаси.

В 94-ата минута обаче торинци подпечатаха успеха си с втори гол. Хуан Куадрадо проби но аутлинияат и върна към Данило, за когото остана да насочи топката в опразнената врата за крайното 2:0.

Така Ювентус за трета поредна година и общо за 21-и път е на финал за Купата на Италия. "Бианконерите" са най-успешният отбор в 100-годишната история на турнира с 14 спечелени трофея до момента.