Алегри: Не бива да мислим за първия двубой с Фиорентина

Наставникът на Ювентус Масимилиано Алегри предрече труден реванш за своя отбор срещу Фиорентина в полуфиналите за Купата на Италия. Той също така беше категоричен, че играчите му не бива да се влияят от аванса си след първия мач, който спечелиха с 1:0 във Флоренция.

„Мачът ще бъде труден. Фиорентина са в добра форма и вярвам, че Винченцо Италиано затвърждава хубавите неща, които направи в Специя. Утрешният двубой ще бъде различен от първата среща. Смените ще бъдат важни утре, а тези, които стартират, ще трябва да поддържат висок ритъм в първите 60-70 минути, така че ще е нужно да бъдем на същото ниво. Фиорентина имат добри технически умения и са във форма. Леонардо Бонучи и Матия Перин ще започнат, но ще избера титулярите след утрешната тренировка. Артур не е на разположение, но имаме двама халфове, които са достатъчни. Може да пробваме и с Данило, ще видим къде ще играе. Разполагаме и с Фабио Мирети, така че опциите са доста.

Резултатът от първия мач не променя много нещата. Фиорентина създават доста положения, като победиха Наполи и Венеция и играха добре срещу Интер. Утре не бива да мислим за първия двубой. Представянето ни срещу Болоня не беше зле, но пропуснахме няколко възможности. Това е решаващата част от сезона. Изиграхме много мачове и сега се нуждаем от нещо различно. В Серия "А" трябва да мислим за завършване в топ 4. Необходимо е да браним аванса си спрямо преследвачите. Сезонът е оспорван. Не спечелихме мачове, в които бяхме по-добрият отбор. Липсва ни малко, за да побеждаваме в някои мачове и да направим стъпката напред. Трябва да размишляваме и да се подобрим. Догодина ще е по-добре, но сега трябва да се фокусираме върху този сезон“, коментира Алегри на днешната си пресконференция.

Снимки: Gettyimages