Хетафе си тръгна с ценна победа от Виго

Хетафе направи важна крачка към оцеляването си в Ла Лига. Отборът на Кике Санчес Флорес се наложи с 2:0 при гостуването си на Селта и вече е на 14-о място в класирането, само на 4 точки зад днешния си съперник. И двете попадения за тима от от мадридското предградие вкара Борха Майорал.

Селта беше в серия от лоши резултати, които пратиха тима в долната половина на класирането, но преди няколко дни "небесносините" загатната за истинските си възможности с престижен успех срещу Атлетик Билбао на "Сан Мамес". Хетафе пък отстъпи с 1:2 у дома на Виляреал и остана в близост до зоната на изпадащите.

Селта имаше огромно предимство по отношение на притежанието на топката, но чистите положения пред вратата на Давид Сория не бяха много. Такова имаше още във 2-ата минута, но Брийс Мендес уцели гредата. В средата на първата част Оскар родригес намери Борха Майорал и той спокойно прати топката в мрежата.

До почивката Селта не успя да отговори подобаващо, а в началото на втората част галисийци отново бяха наказани. Този път пасът бе на Енес Юнал, а Борха Майорал разстреля Матиас Дитуро. В 68-ата минута нападателят на Хетафе беше близо до хеттрик, но Дитуро изби в гредата. Малко след това гол на Юнал беше отменен заради засада, но и без него гостите взеха трите точки.