Два ранни гола стигнаха на Виляреал срещу Хетафе

Виляреал победи Хетафе с 2:1 в гостуването си от 32-ия кръг на Ла Лига. "Жълтата подводница" взе преднина от два гола в началото на мача чрез Жерард Морено в 7-ата и Ману Тригерос в 16-ата минута, като това се оказа достатъчно за трите точки, тъй като домакините успяха да върнат само един гол през втората част чрез Енес Юнал в 63-ата минута.

Гостите започнаха по-силно и в 7-ата минута материализираха превъзходството си. Пако Алкасер получи дълъг пас и с едно докосване подаде към Жерард Морено, който също много техничто преодоля вратаря за 0:1.

В 16-ата минута резултатът бе удвоен. Морено отне в средата на терена, пусна извеждащ пас към Тригерос, който не сбърка и вкара за 0:2.

През второто полувреме Хетафе успя да върне интригата. В 63-ата минута Енес Юнал получи в наказателното поле, освободи се и вкара за 1:2.

Домакините обаче не успяха да направят нещо повече и победата отиде в ръцете на гостите. Така Виляреал остава на 7-ото място с 49 точки. Хетафе пък е на 15-ото място с 32 точки.