Атлетик Билбао се издъни, но Иняки Уилямс е звездата на уикенда в Европа

С голове още през първата част Селта срази Атлетик Билбао с 2:0 като гост в мач от 32-рия кръг на испанския шампионат. Двубоят обаче ще бъде запомен с историческото постижение на нападателя на домакините Иняки Уилямс, който вече шест поредни години не е пропускал среща на своя тим в Ла Лига. За този период от април 2016 година досега тъмнокожият испанец е записал 224 мача в елита. За това време той никога не е бил наказан, контузен или оставян извън състава по някаква друга причина.

Тази вечер обаче Иняки Уилямс не беше на ниво и беше изваден от игра още на почивката, тъй като през първите 45 минути гостите смачкаха баските. Яго Аспас вкара за 1:0 в 11-ата, а в 37-ата националният вратар на Испания Унай Симон не успя да спаси мощен удар на Фран Белтран за 2:0 в полза на Селта.

През второто полувреме Атлетик стигна само до една опасност. С тази издънка “лъвовете” намалиха шансовете си за класиране за евротурнирите. Възможно е и седмата позиция да донесе квота, ако Бетис спечели турнира за Купата на Испания, където след седмица среща Валенсия във финала.