Гол на Карабельов не бе достатъчен на тима му да се спаси от загуба

Отборът на Кишварда допусна домакинска загуба с 1:2 от Мезьокьовешд-Жори в срещата между двата тима от 27-ия кръг в първенството на Унгария. Голът за домакините бе дело на българския халф Янис Карабельов, но той се оказа недостатъчен за тима му да постигне позитивен резултат. За госитте нападателят Антонио Вутов остана на резервната скамейка и не се появи в игра.

Гостите поведоха в резултата чрез Марин Юрина в 8-ата минута, но в 31-ата Карабельов възстанови равенството. Българинът се възползва от лошата организация в отбраната на съперника и с удар по земя успя да прати топката в мрежата зад вратаря, отбелязвайки първия си гол за своя клуб.

Домакините можеха да направят пълен обрат, но в 49-ата минута попадение на Дритон Цамай бе отменено.

В 67-ата минута гостите стигнаха до успеха с гол на Бенямин Чеке, който оформи крайното 1:2.

Така Кишварда остава на 2-ото място в класирането с 46 точки. Мезьокьовешд-Жори пък се изкачи до 7-ата позиция с 34 точки.