Ювентус се добра до реми срещу деветима от Болоня пред погледа на Дел Пиеро

Отборите на Ювентус и Болоня завършиха наравно 1:1 на “Алианц Стейдиъм” в мач от 33-ия кръг на Серия "А". Марко Арнаутович даде аванс на гостите в 52-ата минута с шестия си пореден гол за тях. Неговите съотборници Адама Сумаоро и Гари Медел обаче бяха изгонени в 84-ата минута, а Душан Влахович се възползва от това, за да донесе ремито в мача с гол в петата минута на добавеното време.

За първи път след напускането си на Ювентус през 2012-а клубната легенда Алесандро Дел Пиеро беше на стадиона, за да гледа мач на тима, като той беше посрещнат от феновете с овации. Великият нападател обаче едва ли е останал очарован от играта на любимия му отбор предвид множеството пропуски. Също така футболистите на “Старата госпожа” днес бяха облечени в специалния си четвърти екип, предназначен само за този двубой.

Масимилиано Алегри предприе две промени в своя състав след успеха с 2:1 над Каляри. Матия Де Шилио стартира в защита и така Данило беше преместен в халфовата линия. Алваро Мората беше другият нов сред титулярите, като така помагаше на Влахович и Пауло Дибала в атака. Гостите бяха разположени в 3-5-2 с Рикардо Орсолини и Арнаутович като нападатели.

В четвъртата минута Дибала отправи първия удар в мача, като от голяма дистанция прати топката далеч от вратата. В десетата минута Орсолини също реши да стреля от разстояние, но и неговото изпълнение беше разочароващо. След това Влахович опита два удара с глава, като първият беше прекалено неточен, а вторият мина по-близо до вратата, но отново не намери целта. В 14-ата минута Дибала пробва да се разпише от пряк свободен удар, с което прати топката покрай вратата. Последва втори пропуск на Орсолини в мача. В 23-ата минута Адриен Рабио се присъедини към отправилите неточен удар, след като стреля с глава. В 29-ата минута се стигна до първия шут в рамките на вратата, но Войчех Шчесни без проблем улови топката след удара на Матиас Сванберг. В 37-ата минута Данило опита далечен изстрел, след който топката профуча покрай вратата.

Втората част започна с удар на Арнаутович, след който топката мина встрани от вратата. В 49-ата минута Лука Пелегрини центрира, а топката мина над Мората и Лукаш Скорупски, като стигна до Рабио, който обаче не успя да я прати в опразнената врата. В 52-ата минута Роберто Сориано изведе с чудесен пас Арнаутович, който заобиколи Шчесни и със своя удар откри резултата в полза на "рособлу". По този начин австрийският национал е автор на последните шест гола на Болоня, като става едва вторият футболист в клубната история с подобна серия след легендарния Анджело Скиавио през 1933-а.

След това "бианконерите" наложиха голям натиск. Де Шилио пробва далечен шут, който претърпя рикошет и беше избит от Скорупски в корнер. При последвалото му изпълнение Данило игра с глава, след което топката срещна гредата. В 58-ата минута при центриране от фал Матайс де Лихт стреля с глава, но прати топката в обсега на вратаря и той успя да я избие. Веднага след това нидерландецът напусна терена с контузия, като беше заменен от Леонардо Бонучи. В 65-ата минута Арнаутович също отстъпи мястото си заради травма, като така в игра влезе Муса Бароу. Последваха пропуски на Орсолини, Джорджо Киелини и Влахович.

В последните 10 минути от мача стана много интересно. Мората поиска дузпа за нарушение на Сумаоро срещу него, а секунди по-късно Хуан Куадрадо нацели напречната греда. Съдията прегледа въпросната ситуация с ВАР и отсъди само пряк свободен удар точно пред наказателното поле. Той все пак показа директен червен картон на Сумаоро. Съотборникът му Медел реагира остро на изгонването и затова Хуан Лука Саки му показа жълт, а след това и червен картон. При подновяването на играта Влахович изпълни въпросния пряк свободен удар и прати топката над вратата.

В оставащите минути домакините се възползваха от численото си превъзходство и подложиха съперника си на силен натиск. Така в петата минута от добавеното време при изпълнение на корнер Мората опита задна ножица, а Влахович добута топката за изравнителния гол, който е и негов 50-и в италианския елит. Малко преди края нападателят поиска дузпа, но не получи такава, защото беше повален от съотборника си Федерико Бернардески, а Рабио отправи последния удар в мача, който беше уловен от Скорупски.

Така Ювентус остана на четвъртата позиция в класирането с 63 точки в актива си, а Болоня е на 13-ото място с 38 спечелени пункта.

ЮВЕНТУС - БОЛОНЯ 1:1

0:1 Арнаутович (52')

1:1 Влахович (90+5')

Ювентус: Шчесни, Де Шилио, Де Лихт, Киелини, Пелегрини, Куадрадо, Данило, Рабио, Дибала, Влахович, Мората

Болоня: Скорупски, Сумаоро, Медел, Теате, Хики, Сванберг, Схаутен, Сориано, Дайкс, Арнаутович, Орсолини