Салернитана не се предава след исторически голове

Отборът на Салернитана не се предава в битката си за оставане в Серия "А", след като постигна важна победа с 2:1 при гостуването си на Сампдория в двубой от 33-ия кръг на италианския елит.

“Морските кончета” си осигуриха успеха с две ранни попадения. Още в четвъртата минута Федерико Фасио откри резултата, след като беше точен с глава при центриране от корнер. Само две минути по-късно Едерсон удвои преднината на тима след своя солова акция. Така едва за втори път в клубната история Салернитана отбеляза два гола в първите десет минути на мач в Серия "А", като предишният случай е от далечната 1948 година. В 32-ата минута Франческо Капуто намали изоставането на “моряците”, но в оставащото време от мача нямаше много положения за гол и така гостите си тръгнаха с победата.

Така Салернитана остава на дъното на класирането, но събра 19 точки в актива си. Разликата със 17-ия Каляри остава девет пункта, но сардинците имат два изиграни мача повече. Сампдория е на 16-ата позиция с 29 точки на сметката си, така че отборът не е сигурен в оставането си в елита.

Снимки: Gettyimages