Рома повали последния с късен обрат

Отборът на Рома осъществи късен обрат и така записа труден домакински успех с 2:1 над Салернитана в двубой от 32-ия кръг на Серия "А". Това е пета победа за римляните в последните им шест шампионатни мача.

Гостите изненадващо поведоха в резултата в 22-ата минута. Тогава при пряк свободен удар капитанът им Франк Рибери чукна топката, за да може Иван Радованович да я изпрати в противниковата мрежа с топовен шут. В 41-ата минута съдията отсъди дузпа за “вълците” след нарушение на Норберт Гьомбер срещу Феликс Афеня-Гиан. Последва проверка с ВАР и главният рефер промени решението си на фал на границата на наказателното поле. След почивката домакините увеличиха своя натиск и усилията им бяха възнаградени малко преди края на мача. В 81-ата минута Карлес Перес изравни с далечен изстрел, а само четири минути по-късно Крис Смолинг направи обрата пълен, след като се разписа при центриране от пряк свободен удар на Жордан Верету.

Така Рома се върна на петата позиция в класирането с актив от 57 точки, а Салернитана остана на дъното с едва 16 спечелени пункта.