Удинезе удължи агонията на Емполи с убедителна победа

Отборът на Удинезе записа убедителен домакински успех с 4:1 над Емполи в двубой от 33-ия кръг на Серия "А". За фриуланите това беше трета поредна победа, докато тосканците не са спечелили нито един от последните си 17 мача.

Домакините поведоха още в 6-ата минута, когато при центриране на Науел Молина, Ардиан Исмайли направи нескопосано изчистване и прати топката в собствената си мрежа. В 18-ата минута Марко Бенаси беше изведен сам срещу вратаря, но вместо да изравни, ударът му беше отразен от Марко Силвестри. По-интересно беше през второто полувреме. В 52-ата минута Жерард Деулофеу удвои преднината на своя тим с точен удар от дъгата на наказателното поле.

В 69-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа след нарушение на Айзък Съксес срещу техния капитан Андреа Ла Мантия. Силвестри отрази удара на Андреа Пинамонти от бялата точка, а Филипо Бандинели се разписа от добавка. Въпреки това реферът отсъди дузпата да бъде пребита заради нахлуване в наказателното поле на играчи на Емполи. От втория опит изпълнението на Пинамонти беше по-силно и този път Силвестри не успя да го спаси, макар и отново да докосна топката.

Полученият гол обаче само мотивира “зебрите”, които до края на мача отбелязаха още две попадения чрез свои резерви. В 79-ата минута Игнасио Пусето комбинира с Деулофеу и вкара с шут по земя, а в 87-ата Лазар Самарджич оформи крайния резултат с чудесен далечен изстрел, като преди това се справи с двама противникови играчи.

Така Удинезе се изкачи до 11-ото място в класирането с актив от 39 точки, докато Емполи остана на 14-ата позиция с 34 спечелни пункта.

Снимки: Gettyimages