Волейболистите на Монтана победиха като гости Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:1 гейма, в първия мач от полуфиналните плейофи в efbet Супер Волей.
Така монтанчани поведоха с 1:0 в серията, в която се играе до три успеха от пет мача. Вторият двубой е на 12 април отново в Бургас.
Старши-треньорът на Монтана Даниел Пеев заяви след успеха, че тимът му е показал дух и борбеност. Той изрази и задоволство от успеха, защото съставът на Монтана не е печелил в Бургас през последните десет години.
Монтана шокира Нефтохимик в Бургас и спечели полуфинал №1 в Efbet Супер Волей 🏐
„Изиграхме добър мач, но не е най-добрият досега. Момчетата показват характер още от предната плейофна серия. Това е хубаво. Демонстрираха, че могат да излизат от трудни ситуации. Не се предават и правят, това, което искам от тях. Подобно мислене и нагласа искам да виждам, защото срещу нас стои класен съпреник. Дори и да показваш възможности срещу такъв противник, не можеш да задържиш ниво цял мач и възникват трудности. Но дори и да ти падне нивото, да можеш да излезеш от такава ситуация, това е радващо.“
„Представихме се нелошо, играхме с дух и това ни помогна за крайния резултат. Сервисът работеше през голяма част от мача. Трябва да дадем заслуженото на посрещачите в Нефтохимик, отразиха сериозни начални удари. Не сме очаквали да е лесно. Искам да кажа, че не сме печелили мач в Бургас, мисля в последните десет години, поне аз откакто съм начело на тима.“
Николай Николов вдигна напрежението след края на полуфинал №1
„Победихме, но нищо засега не се променя. Водим с 1-0 в серията. Нефтохимик показаха, че са добър отбор и са по-близо до Хебър. Това, че сме спечелили един мач не означава нищо нищо като краен резултат, само като добра игра. Полуфиналната серията е дълга. Нефтохимик има достатъчно класа за да бъде притеснен от една загуба. Ще се борим за нов успех. Нашите момчета играят на макс и се раздават се в и това е най-важно.“
СНИМКИ: Национална волейболна лига (НВЛ), startphoto.bg