Драматични последни минути прекъснаха лошата серия на Севиля

Севиля постигна първа победа в Ла Лига от месец и половина. Отборът на Юлен Лопетеги спечели андалусийското дерби срещу Гранада с 4:2, а успехът дойде изключително трудно. Гостите изравниха за 2:2 в 88-ата минута, но в добавеното време Севиля взе своето с попадения на Рафа Мир и Алехандро Гомес.

Тимът от "Рамон Санчес Писхуан" излезе еднолично на второто място в класирането, с аванс от три точки пред Барселона и Атлетико Мадрид, но и с мач повече от тях. Гранада се задържа над зонатана изпадащите, но е сред отборите, които са замесени в битката за оцеляване.

Гостите излязоха напред в 23-ата минута с хубав гол на Дарвин Мачис. Националът на Венецуела напредна през центъра и с добре насочен удар до гредата не остави шансове на Ясин Буну. Отговорът на Севиля дойде в 32-ата минута. Тогава Хесус Навас центрира към включилия се в предни позиции Диего Карлош и той беше точен с глава.

В 66-ата минута Севиля направи обрат. Лукас Окампос изпревари вратаря на гостите Луис Максимиано и добута топката във вратата, но останаха съмнения засада. Проверката с ВАР не установи такава и домакините можеха да ликуват.

Гранада не се предаде. Малко преди изтичането на редовното време Виктор Диас се извиси с глава в наказателното поле и вкара за 2:2. В третата допълнителна минута Алехандро Гомес центрира, Иван Ракитич прати топката на далечната греда и там Рафа Мир я засече в мрежата за радост на феновете на Севиля.

Всичко приключи с попадение на Папу Гомес отблизо в 99-ата минута.

Снимки: Gettyimages