Победният ход на Барселона продължи и срещу Севиля

Барселона продължи възхода си и вече е на второ място в класирането. Каталунците победиха Севиля с 1:0 на "Камп Ноу". Единственото попопадение реализира Педри в 72-ата минута. Отборът на Чави записа шеста поредна победа в Ла Лига и сложи край на серията на андалусийци от 15 поредни срещи без загуба в първенството. Барса се изравни по точки със Севиля и Атлетико Мадрид, но е с по-добра разлика и от двата отбора.

След добрите резултати последните седмици Барса започна срещата уверено. От началото каталунците започнаха да контролират случващото се на терена и да търсят пролуки в защитата на съперника. В седмата минута Феран Торес получи пространство за изстрел от дистанция, но прати топката над вратата.

Дембеле пък бързо започна да показва, че се намира в отлична форма и да тормози бранителите на Севиля. В 12-ата минута той проби отдясно и центрира към Френки де Йонг. Нидерландецът засече с глава, но кълбото отиде над вратата. Жорди Алба също получи възможност да стреля, но и той не бе достатъчно точен.

Гостите не създаваха нищо в предни позиции, а в 25-ата минута контраатака на каталунците не бе използвана по най-добрия начин. Педри намери великолепно Дембеле. Французинът напредна и влезе в наказателното поле, но не успя да стреля. Барса вдигна темпото в края на полувремето и стигна до две разбърквания в наказателното поле на съперника. Първо Торес не успя да отправи удар, а след това опит на Обамеянг бе отразен от Боно.

В началото на второто полувреме Севиля стигна до една от редките си възможности. Лукас Окампос пробив и влезе в наказетлното поле. Той не успя да стреля, но топката се озова в Ерик Ламела. Неговият удар обаче не затрудни Тер Стеген. Малко по-късно пробив на Хесус Навас завърши с центриране към Окампос, но топката мина над главата му.

Тези ситуации накара Барселона да започне да действа по-агресивно и каталунците организираха няколко добри атаки и притесниха вратаря на гостите. Боно се намеси отлично след удар на Феран Торес, а след това се справи и с удар с главна на Араухо след ъглов удар.

Тимът на Чави увеличи темпото и положенията пред вратата на Севиля зачестиха. Жерар Пике пробва късмета си, след рикошет Боно изби, но топката няма да отиде в очертанията на вратата. Малко по-късно Пике бе много близо до откриване на резултата. Той бе оставен непокрит при ъглов удар и с глава насочи отлично топката, но тя се удари в гредата.

Следващото положение бе пропуснато от Дембеле. Натискът на Барса даде резултат в 72-ата минута. Педри получи топката на границата на наказателното поле, залъга на два пъти преди с прекрасен удар да прати кълбото в долния десен ъгъл на Боно.

Домакините продължиха да създават положения и Боно направи още едно отлично спасяване след удар с глава на Феран Торес. Малко преди края Усман Дембеле бе сменен при бурни овации от страна на "Камп Ноу", който преди няколко месеца бе освиркван от същите фенове. В самия край на срещата Севиля за малко да се добере до равенство. Първоначално Тер Стеген не се намеси добре, но след това направи решително спасяване след удар на резервата Аугустинсон.

БАРСЕЛОНА - СЕВИЛЯ 1:0
1:0 - Педри (72)

Снимки: Gettyimages