Гранада стигна до важна точка с дузпа в края

Гранада стигна до равенство 2:2 в домакинството си на Райо Валекано, след като изравни в добавеното време. Луис Мила се разписа от дузпа в 94-ата минута и донесе важна точка на тима си.

Андалусийци са с три точки над зоната на изпадащите, а Райо не е много далече, тъй като има преднина от 4 точки пред днешния си съперник. Тимът на Ираола освен това е в серия от 11 поредни мача в Ла Лига без победа.

През първото полувреме Райо доминираше и стигна до два ранни гола. Катена откри резултата след удар с глава още в шестата минута, а Сержи Гуардиола удвои аванса на гостите. Тимът от Валекано контролираше мача, но това се промени в началото на второто полувреме, когато Коменсаня си изкара два жълти картона в рамките на две минути.

Срещата се промени след червения картон и Гранада започна да вярва, че може да измъкне нещо от мача. Молина удари греда, но при следващата си възможност прати топката в мрежата. В самия край на срещата домакините получиха дузпа за игра с ръка на Марио Суарес и Мила не сбърка. Гранада дори можеше да стигне до победата, тъй като в 97-ата минута удар с глава на Хорхе Молина прати топката в гредата.