Де Бройне: Атлетико ще трябва да атакува малко повече в реванша

Героят за Манчестър Сити при победата с 1:0 над Атлетико Мадрид в първия 1/4-финал на Шампионската лига Кевин Де Бройне изрази задоволството си от победата.

Манчестър Сити изкова крехък аванс срещу Атлетико Мадрид, Де Бройне герой за "гражданите"
16 Манчестър Сити - Атлетико Мадрид 1:0, първи 1/4-финален сблъсък от ШЛ (05.04.2022)

“През първото полувреме ни беше много трудно, но след почивката имахме някоко добри положения и стана добре, че успяхме да се възползваме. Беше много тежко. Атлетико игра с петима в защита и петима в полузащита.

Съветвам всеки, който иска да ни отправи критики за играта, да излезе срещу Атлетико дори и в тренировка. Сега трябва да запазим спокойствие и да не им дадем възможности в реванша. Не очаквам мачът да е много различен. Те просто така си играят. Но ще им се наложи да атакуват по-често”, коментира белгиецът.