Серкъл (Брюж) изтръгна точка срещу Гент, Велковски не игра

Серкъл (Брюж) се добра до равенство 2:2 в домакинството си на Гент от 33-ия кръг на първенството на Белгия. Срещата бе доста динамична и, а домакините успяха да изтръгнат равенството в края на мача. Българинът Димитър Велковски изгледа мача от резервната скамейка и не се появи в игра.

Двата тима се размениха два бързи гола в началото на мача. Генк поведе в 3-ата минута чрез Тарик Тисудали, но само минута по-късно Серкъл изравни чрез Тибо Сомерс.

В 50-ата минута гостите отново излязоха напред в резултата с попадение на Лоран Депоатър, но в 81-ата минута Тибо Сомерс отново възстанови равенството.

Гент завърши мача в намален състав, след като в 86-ата минута Андрю Хюлсагер получи червен картон.

След това реми Селкър е на 10-ото място с 44 точки. Гент пък се намира на 5-ата позиция с 59 точки.