Тимът на Карабельов се срина - от 3:0 до 3:5

Янис Карабельов взе участие в може би най-странния мач от началото на сезона в унгарското първенство. Бившият халф на Славия беше титуляр за Кишварда, който водеше с 3:0 в 12-ата минута при визитата си на МОЛ Фехервар, но в крайна сметка допусна обрат и загуби с 3:5. По този начин Кишварда остана на трето място в класирането, с равен брой точки с втория Академия Пушкаш.

Началото на двубоя бе мечтано за гостите. Румънецът Клаудиу Бумбу откри резултата в 8-ата минута, а до 12-ата се разписаха Ярослав навратил и Дритон Цамай. МОЛ Фехервар се отърси от шока и до почивката върна две попадения благодарение на Неманя Николич и Фунш Багбойе.

През второто полувреме Петер Жул се разписа за 3:3 и гостите постепенно рухнаха. В 80-ата минута Кенан Кодро заби четвърти гол за МОЛ Фехервар, а в 84-ата Антон Кравченко от Кишварда беше изгонен. Точка на спора сложи Николич от дузпа в 85-ата минута.

Начело в ОТП Банк Лига е Ференцварош с 52 точки, следван от Академия Пушкаш и Кишварда с по 45, но отборът на Янис Карабельов е с мач повече.