Брюж не се затрудни с аутсайдера в Белгия

Шампионът на Белгия Брюж постигна седма поредна победа в първенството. Тимът на Алфред Шрьодер спечели с 3:1 гостуването си на последния в класирането Беершот и се доближи само на 2 точки от водача Унион СЖ. Брюж доминираше през целия мач и стигна лесно до успеха.

Резултата откри Ноа Ланг в 19-ата минута, а в началото на второто полувреме Матс Ритс и Шарл де Кетелар сложиха край на интригата. Домакините намериха сили само за почетно попадение, дело на Лоурънс Шенкланд в 66-ата минута от дузпа.

В неделя Унион СЖ ще гостува на Стандард (Лиеж) в опит отново да увеличи преднината си. Това е предпоследен кръг от редовния сезон, след което започват плейофите.

Беершот е на дъното с едва 16 точки - цели 11 по-малко от Серен, който заема 17-ото място.