Перу си осигури място на бараж

Отборът на Перу си осигури място на баража за класиране на Световното първенство в Катар. Тимът завърши на 5-ото място в крайното класиране в зона "Южна Америка" и така ще има шанс да стигне до Мондиала в края на годината, стига да спечели плейофа срещу Австралия или ОАЕ.

Тази вечер перуанците си гарантираха 5-ото място, след като спечелиха с 2:0 домакинството си на Парагвай от последния 18-и кръг на квалификациите. Точни за успеха бяха Джанлука Лападула в 5-ата и Йошимар Йотун в 41-ата минута на срещата.

Колумбия до последно се надяваше "Инките" да сбъркат и да ги измести от 5-ата позиция. Тимът спечели с 1:0 своя двубой срещу Венецуела с гол от дузпа на Хамес Родригес в 45-ата минута, но в крайна сметка това се оказа недостатъчно и колумбийците ще гледат световните финали по телевизията.

В друг мач тази нощ Уругвай се наложи с 2:0 като гост на Чили с попадения на Луис Суарес в 79-ата и Феде Валверде в 90-ата минута