"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Холанд и Йодегор донесоха победа на Норвегия

Норвегия победи с 2:0 Словакия в приятелски двубой, игран в Осло. Големите звезди в селекцията на Столе Солбакен - Ерлинг Холанд и Мартин Йодегор, се разписаха в последния ¼ час, за да донесат заслужения успех на домакините. В 77-ата минута Кристиан Тотствед пусна много добър пас към голмайстора на Борусия (Дортмунд), който от границата на вратарското поле стреля в далечния ъгъл за 1:0. С това попадение Холанд вече има 13 гола в 16 мача за Норвегия. Три минути по-късно Йодегор получи от Матс Дели и с техничен удар с левия крак не остави шансове на Родак, който изгледа отблизо как топката влиза във вратата му.

Така норвежците, които завършиха на трето място в своята квалификационна група „D“ за Мондиал 2022, се завърнаха към победите, след като не успяха да постигнат такава в последните си две квалификации. Във вторник двата отбора ще изиграят по още една контрола. Норвегия ще посрещне Армения, докато Словакия ще играе с Финландия в Търнава.

Снимки: Imago