Чичо Капуто наказа грешките на Венеция за важна победа на Сампдория

Отборът на Сампдория постигна важна победа в борбата си за оцеляване, след като спечели с 2:0 като гост на прекия си конкурент Венеция в ранния неделен двубой от 30-ия кръг на Серия "А".

В 24-ата минута Абделхамид Сабири отне топката от стража на домакините Ники Маенпаа, а Франческо Капуто веднага я прати в опразнената врата. В 38-ата минута „крилатите лъвове“ допуснаха нова грешка в своята отбрана и така позволиха на нападателя да отбележи втория си гол в мач, като този път той го направи с добавка след избит удар на Стефано Сенси. През второто полувреме не се стигна до нов гол. Вместо това в 86-ата минута Тома Анри от състава на „аранчонеровердите“ си изкара втори жълт картон за протест срещу съдията и така беше изгонен от игра. Неговият наставник Паоло Занети побесня заради това, като при напускането на нападателя той му се разкрещя и на няколко пъти го изблъска. В добавеното време Чичо Капуто получи чудесна възможност да оформи своя хеттрик, но прати топката над вратата.

След като прекрати серията си от три загуби, Сампдория е на 15-ата позиция в класирането с актив от 29 точки и увеличи дистанцията си спрямо зоната на изпадащите на 7 пункта. Венеция допусна четвърто поредно поражение, като е на предпоследното 19-о място с 22 точки на сметката си и е на 3 пункта от спасителната 17-а позиция, заета от Каляри.