Имобиле отново води Лацио напред

Лацио победи с минималното 1:0 гостуващия Венеция в мач от 29-ия кръг на Серия А. Единственото попадение в срещата за футболистите на Маурицио Сари отбеляза не кой да е, а капитанът на тима Чиро Имобиле, който заби своето попадение номер 26 от началото на сезона.

“Орлите” поеха инициативата от първата минута и държаха инициативата. В първият половин час те изпълниха няколко корнера пред вратата на Ники Маенпаа, но те не донесоха сериозни опасности. Веднъж и Сергей Милинкович-Савич застраши вратата на гостите с изстрел от фал. Домакините на два пъти и имаха претенции за дузпа, но те не бяха уважени от арбитъра.

Чиро Имобиле откри резултата няколко минути след началото на второто полувреме след пас в наказателното поле на Милинкович-Савич, но попадението бе отменено поради засада. Имобиле откри все пак откри резултата в 58-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Фелипе Андерсон. Това бе неговият 144-и гол в Серия А с екипа на римските “орли”, което го изкачи на първото място в класацията на голмайсторите, където има равен брой попадения с Душан Влахович.

В минутите до края двата отбора не успяха да създадат нещо особено интересно пред която и да е от двете страни и в крайна сметка завършиха при този резултат.

С тази победа Лацио заема петата позиция с 49 точки, а гостите от Венеция са в зоната на изпадащите с 22.