Борислав (Първомай) допусна загуба от Карнобат

Борислав (Първомай) продължи срива си и загуби с 0:2 от прекия си конкурент в борбата за оцеляване - Карнобат, въпреки че през първата част бе равностойна. Далечен удар на Стоян Николов в ръцете на Милко Баданов и няколко центрирания пред вратата на гостите не успяха да доведат до гол в полза на Карнобат през първата част. Състезателят на гостите от Първомай Никола Лалев пробва да застраши на няколко пъти вратата на домакините, но без успех. Рейд на Живко Илиев завърши с изстрел към вратата на Борислав, но отразен успешно от вратаря Баданов. Нови силни намеси имаше и стражът на Карнобат Николай Горанов, който на няколко пъти се намеси повече от успешно.

В 75-ата минута подаване на Трендафил Момчилов намери Георги Калоянов в наказателното поле на Борислав, който не пропусна да изпрати топката в мрежата на противника. В 82-ата минута бе свирена дузпа за нарушение срещу Ненко Петров. Зад топката застана Живко Илиев, който хвърли в екстаз феновете на Карнобат, отбелязвайки за 2:0. Само след 3 минути резултатът можеше да бъде допълнително завишен, но изстрел на резервата Антон Атанасов срещна напречната греда на вратата на Борислав.