Неприятна домакинска загуба за Карнобат от кандидат-шампион

Загуба с 0:5 допусна силно подмладената, но перспективна, селекция на „Карнобат“.

Възпитаниците на Георги Калоянов приеха в домакински мач „Левски“ /Крумовград/, който оглавява таблицата в Югоизточна Трета лига.

Двубоят протече при проливен дъжд и на тежък терен, а класата на гостите показа, че случайни футболисти в „синьо“ няма.

От своя страна карнобатлии показаха хъс, старание и желание да се противопоставят достойно срещу своя съперник, но нямаха възможността да се разпишат във вратата на гостите.

Въпреки петте гола, похвала заслужава стражът на „Карнобат“ Николай Горанов, който спаси още поне няколко сигурни попадения.

До почивката състезателите на „Левски“ /Крумовград/ стигнаха до преднина от 3 гола, дело на Ахмед Осман, Леонардо Принципе и Цветелин Радев.

След почивката Джунейт Яшар и резервата Андрей Мусай вкараха нови голове за крайното 0:5.

Футболистите на „Карнобат“ опитаха да противодействат с няколко добри атаки, които обаче не бяха финализирани успешно, а една от най-добрите ситуации за гол бе в 13-та минута, когато Ненко Петров не успя да засече топката пред голлинията на гостите при центриране.

„КАРНОБАТ“: Николай Горанов, Мартин Стоилов, Тодор Петков, Хайри Саралиев, Валентин Иванов /66 – Димитър Лолов/, Трендафил Момчилов, Митко Стойков, Ненко Петров /61 – Стоян Тенев/, Антон Атанасов, Богослав Петков /46 – Мирослав Йорданов/, Димитър Примов

В следващата си среща „Карнобат“ ще гостува на „Берое II” /Стара Загора/. Двубоят е на 12-ти март, събота, от 15:00 ч.

„Искаше ни се да не е толкова изразителна загубата. Разликата между двата отбора е голяма. Надявахме се, с оглед на времето и тежкия терен, ние да имаме предимство, но се оказа обратно - те по-бързо се настроиха, според терена, и заслужено победиха.

За младите момчета бе хубаво да се докоснат срещу такива класни футболисти. В атака малко по-индивидуално ги отиграхме положенията, а трябваше по-бързо и по-точно и можеше и да отбележим гол.

Мисля, че срещу „Берое II” ще се представим на по-добро ниво. Те са горе-долу на нашето ниво, и като години също са млад отбор. Ние излизаме за победа във всеки мач.“, заяви след мача наставникът на „Карнобат“ Георги Калоянов.

„Срещу такъв опитен отбор, единственото, което можехме да направим, е да натрупаме опит.

Голямото цифровото изражение на резултата е неприятно. Аз обаче не крия, че си имам една програма. Този мач бе в графа „отписан“. Буквално. Оттук нататък започват нашите мачове – с „Берое II”, с „Борислав“ /Първомай/, които на всяка цена трябва да спечелим.

Гледам по-реалистично на нещата и играта, която от мач на мач се подобрява.

Независимо, че загубихме с 0:5, ние винаги играем директен, открит футбол. Опитваме се да се противопоставим, с каквото можем. За мен мача беше нормален.“, сподели след срещата президентът на „Карнобат“ Теодор Иванов.