Сливнишки герой завърши сезона с победа над Раковски 🏐

Волейболистите на Сливнишки герой (Сливница) завършиха сезона в Efbet Супер Волей с победа, след като се наложиха като гости над Раковски 1964 (Севлиево) с 3:1 (15:25, 25:20, 25:16, 25:14) в мач от последния 22-и кръг на шампионата, игран в зала "Дан Колов".

Така Сливнишки герой завърши на 10-о място в крайното класиране с 27 точки след 9 победи и 13 загуби, с колкото приключиха и 8-ия Добруджа и 9-ия Марек, но съответно с 29 и 28 точки. По този начин играчите на Мартин Стоев приключват по-нататъшно участие в шампионата. Сливничани няма да вземат участие в плейофите, както не са и застрашени от отпадане, като завършват в златната среда на сезон 2021/2022.

От друга страна пък Раковски остана на последното 16-о място с едва 1 победа, 21 загуби и 4 точки, като ще играе на турнира на последните четири отбора, който ще се проведе другата седмица в зала "Христо Ботев" в столицата.

В първия гейм домакините от Раковски диктуваха изцяло играта и поведоха след убедително 25:15. Във втората част гостите от Сливница взеха лек превес, но севлиевци отново взеха нещата в свои ръце. След 16-та точка обаче изпуснаха инициативата и играчите на Мартин Стоев спечелиха частта с 25:20. Третият гейм протече под доминацията на сливничани и те излязоха напред в резултата след 25:16. Четвъртата част също премина под диктовката на Сливнишки герой, който се поздрави с победата след 25:19 и 3:1.