Нефтохимик не допусна изненада срещу Марек и финишира втори 🏐

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) завършиха с чиста победа редовния сезон в Efbet Супер Волей, след като надиграха Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:15, 30:28, 25:14) в двубой от последния 22 кръг, изигран в зала “Младост” в Бургас пред 200 зрители.

Така Нефтохимик записа 19-a победа в елита, като има 56 точки в актива си и 3 поражения.

Дупничани пък слязоха на 9-ата позиция с 28 точки (9 победи, 13 загуби) и за тях сезона приключи.

Така Нефтохимик ще играе в с ЦСКА в плейофите за титлата, които стартират във вторник.

Бургазлии тръгнаха ударно в срещата - с 6:0. До края на гейма те диктуваха напълно положението и без проблем поведоха в резултата.

Във втората част дупничани взеха лека преднина, като я запазиха до 7:4. Постепенно домакините наваксаха и обърнаха в своя полза. След игра точка за точка воденият от Найден Найденов отбор пое отново инициативата и остана доминиращ. В ключовите моменти (23:20) обаче вицешампионите набраха инерция и обърнаха за пореден път. Играта се завърза, но в крайна сметка след три геймбола (30:28) Нефтохимик увеличи аванса си.

Волейболистите на Николай Желязков диктуваха положението и в третия гейм, записвайки чиста победа.

Най-резултатен бе Калоян Балабанов с 16 точки (2 аса, 1 блокада), с 14 точки приключи Юлиус Фиркал (4 аса, 1 блокада).

За Марек Цветелин Цветанов бе над всички с 18 точки.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА)
НЕФТОХИМИК: Александър Туш 2, Николай Учиков 6, Калоян Балабанов 16, Юлиус Фиркал 14, Венцислав Рагин 5, Николай Николов 8 - Мартин Иванов-либеро (Любослав Телкийски, Николай Колев 3, Венцислав Трифонов 2, Тодор Димитров 1, Трифон Лапков 3)
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ
МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ: Стефан Узунов, Димитър Дулчев 2, Цветелин Цветанов 18, Преслав Мартинов 2, Любчо Янков 2, Ивайло Дамянов 6 - Димитър Механджийски-либеро (Георги Бъчваров 8, Никола Карагьозов , Александър Николов, Георги Тонев)
Старши треньор: НАЙДЕН НАЙДЕНОВ.

СНИМКИ: Национална волейболна лига (НВЛ), startphoto.bg