100% Хебър спечели редовния сезон с 22 поредни победи в Efbet Супер Волей 🏐

Шампионът Хебър (Пазарджик) спечели редовния сезон в Efbet Супер Волей по перфектен начин след 22 поредни победи. Момчетата на Камило Плачи надиграха като гости Дунав (Русе) с 3:0 (25:21, 25:15, 25:19) в мач от последния 22-и кръг на шампионата, игран тази вечер в зала "Дунав".

Така Хебър завърши на първото място след края на редовния сезон с 22 победи от 22 мача и 65 точки. Така на 1/4-финалните плейофи шампионите ще започнат защитата на титлата срещу 8-ия в класирането, който най-вероятно ще бъде Добруджа 07 (Добрич). Играе се до 2 победи от 3 мача, като първата среща ще бъде във вторник (22 март).

От друга страна Дунав завършва на 11-о място в крайното класиране с 8 победи, 14 загуби и 25 точки. Така русенци приключват по-нататъшно участие в шампионата. Дунав няма да вземе участие в плейофите, както не е и застрашен от отпадане, като завършва в златната среда на сезон 2021/2022.

Очаквано срещата премина изцяло под диктовката на "тигрите" от Пазарджик. След успешният първи гейм Камило Плачи даде възможност на повече играчи за изява. През следващите две части "бе развъртян" по-голямата част от състава, но въпреки това Хебър продължи да показва познатото ниво. Шампионите запазиха пълна доминация във втора част за крайното 25:16. В третия гейм ситуацията бе идентична и Хебър спечели мача след 25:19 и 3:0 за 65 минути игра.

Брадли Гънтър (1 блок, 2 аса и 80% ефективност в атака - +10) и Якопо Масари (3 аса, 47% ефективност в атака и 78% позитивно посрещане - +6) станаха най-полезни за Хебър с по 11 точки за победата. Масари беше избран и за MVP на мача.

За домакините от Дунав Сергей Руденко завърши със скромните 9 точки (2 блока, 1 ас и 60% ефективност в атака - +5).

ДУНАВ (РУСЕ) - ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 0:3 (21:25, 16:25, 19:25)

ДУНАВ: Стилиян Асенов 4, Петър Христосков 8, Стефан Иванов 6, Ангел Павлов 7, Сергей Руденко 9, Стивън Димитров 7 - Симеон Добрев-либеро

Старши треньор: ПЛАМЕН ХРИСТОВ

ХЕБЪР: Гьорги Гьоргиев 2, Брадли Гънтър 11, Якопо Масари 11, Тодор Алексиев 10, Виктор Йосифов, Николай Къртев 9 - Теодор Салпаров-либеро (Стойко Ненчев 7, Мартин Симеонов, Пламен Шекерджиев, Дейвид Кръстев 2, Петър Каракашев-либеро)

Старши треньор: КАМИЛО ПЛАЧИ.

СНИМКИ: Национална волейболна лига (НВЛ), startphoto.bg