ЦСКА удари Монтана с 3:0 в София, но остана едва 7-и в редовния сезон 🏐

Волейболистите на ЦСКА постигнаха блестяща победа над Монтана в последния 22-и кръг на Efbet Супер Волей.

Възпитаниците на Александър Попов сразиха Монтана Волей с 3:0 (25:22, 25:23, 25:19) в собствената си зала “”Васил Симов”.

Това бе 16-и успех за “червените”, които с актив от 48 точки (16 победи, 6 загуби) финишираха на 7-о място в редовния сезон и плейофите ще срещнат втория - Нефтохимик 2010 (Бургас).

Волейболистите на Монтана допуснаха 5-а загуба от началото на сезона, но с актив от 49 точки (17 победи, 5 загуби) финишираха трети в редовния сезон и на практика си осигуриха бронзовите медали в Efbet Супер Волей, след като в плейофите се играе само за титлата.

В плейофите Монтана излиза срещу Левски София.

Александър Попов не можеше да разчита в стартовия състав на основния си разпределител Добромир Димитров и на опитния сръбски посрещач Милош Терзич.

Даниел Пеев пък не можеше да използва центъра си Мартин Кръстев.

Волейболистите на ЦСКА поведоха с 6:5 и 8:6 в началото на мача. Възпитаниците на Даниел Пеев изравниха при 8:8. Капитанът на Монтана Радослав Попов застана на начален удар и заби 3 поредни аса, след което дръпнаха с 12:8. Успешна блокада на Петръ Бъчваров срещу атак ана Луис Видал - 11:14. Волейболистите на ЦСКА намалиха до 14:15, а Даниел Пеев взе прекъсване за Монтана. Жулиен Георгиев изведе гостите напред с 21:19. Последваха 3 поредни точки за “”червените” и момчетата на Александър Попов поведоха с 22:21. Даниел Пеев взе второто си прекъсване за първата част. Двойна блокада на Реда Хайкал и Иван Латунов срещу атака на Радослав Попов и ЦСКА стигна до геймбол при 24:22. “Червените” спечелиха първата част с 25:22, след като разпределителят Делчо Раев атакува втора топка, а Радослав Попов докосна мрежата.

Мартин Кръстев се появи в игра за Монтана в началото на втория гейм.

“Червените” волейболисти поведоха с 6:2 в началото на втората част. Даниел Пеев взе прекъсване за Монтана. Мартин Павлов атакува успешно по диагонала от зона 4 за 7:2. Реда Хайкал заби ас за 9:3. Мартин Павлов атакува за 6 пореден път успешно от началото на двубоя за 10:4. Иван Латунов хвана на блок атака на Радослав попов - 11:4. Реда Хайкал атакува мощно за 13:6. Единична блокада на Петър Бъчваров спря атака на Стефан Чавдаров за 14:6.

При 16:7 Даниел Пеев взе ново прекъсване за Монтана. Вторият диагонал Любослав Симеонов се появи в игра за Монтана, а малко по-късно и вторият разпределител Стефан Георгиев. Технично отиграване на пайп на Мартин Павлов и 19:11. Мощната игра на ЦСКА допълни Реда Хайкал с атака от зона 4 за 23:16. “”Червените” стигнаха до геймбол при 24:19. Силна игра в атака на Димитър Калчев, а по-късно и отличен негов начален удар дадоха възможност на Монтана да намали до 23:24. Неостаряващият 49-годишен ветеран Ивайло Сетфанов влезе в игра, за да подсили посрещането на ЦСКА. Мартин Павлов посрещна труден сервис на Димитър Калчев, след което Реда Хайкал донесе успеха на ЦСКА във втората част с 25:23.

Стефан Георгиев и Любослав Симеонов останаха в състава на Монтана в началото на третната част. “Червените” успяха да поведет с 6:4, но гостите изравниха при 6:6. Двоен блок спря атака на Димитър Калчев. Мартин Павлов отигра поредна успешна сезона и ЦСКА поведе с 9:6. Даниел Пеев взе прекъсване за Монтана. Любослав Симеонов атакува в аут и 10:6 за “червените”. Ас на Георги Татаров дадоха преднина от 6 точки за ЦСКА с 14:8. Даниел Пеев взе прекъсване за Монтана. Мартин Павлов атакува успешно за 16:11. “Червените” дръпнаха с 20:15. Георги Татаров атакува успешно по блокадата за 21:16. Блокаут на Реда Хайкал и 22:16. “Червените” стегнаха до успех в третата част с 25:19 и в мача с 3:0 гейма, след като Радослав Попов среши сервис за Монтана.

Египетският диагонал Реда Хайкал стана най-резултатен за ЦСКА с 13 точки (1 ас, 1 блок, 46% ефективност в атака - +6).

Мартин Павлов изигра уникален мач заби 12 точки (86% ефективност в атака, 24% перфектно и 36% позитивно посрещане - +2).

Георги Татаров добави още 10 точки (2 аса, 1 блок, 50% ефективност в атака, 13% перфектно и 33% позитивно посрещане - +2).

Радослав Попов бе най-резултатен за Монтана с 13 точки (3 аса, 56% ефективност в атака, 32% перфектно и 41% позитивно посрещане - +4).

Димитър Калчев добави още 10 точки (2 аса, 2 блока, 50% ефективност в атака, 13% перфектно и 25% позитивно посрещане - +4).

ЦСКА - МОНТАНА ВОЛЕЙ 3:0 (25:22, 25:23, 25:19)

ЦСКА: Делчо Раев 1, Реда Хайкал 13, Георги Татаров 10, Мартин Павлов 12, Иван Латунов 6, Петър Бъчваров 8 - Добромир Иванов-либеро (Ивайло Стефанов)

Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ

МОНТАНА: Максимилиан Талер, Жулиен Георгиев 5, Радослав Попов 13, Димитър Калчев 10, Луис Видал 1, Стефан Чавдаров 4 - Мартин Божилов-либеро (Георги Елчинов, Мартин Кръстев 7, Любослав Симеонов 9, Стефан Георгиев 1)

Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ.

СНИМКИ: Национална волейболна лига (НВЛ), startphoto.bg