Чорбаджийски и Стал загубиха от новия водач в Полша

Божидар Чорбаджийски игра четвърт час за Стал (Миелец) в мача срещу Ракув от 25-ия кръг на полската Екстракласа. Българинът се появи на мястото на Мачей Домански при 1:1 в 77-ата минута. Малко по-късно Иви Лопес реализира дузпа и донесе победата с 2:1 на Ракув, който излезе начело в класирането.

Домакините от Честохова доминираха сериозно до почивката, но не успяха да вкарат гол. Това се случи в 49-ата минута, когато неразбирателство между двама защитници на Стал позволи на Деян Сореску да се разпише отблизо. Гостите отговориха в 69-ата минута с гол на Кристиан Гетингер. Той стреля силно от границата на накаазателното поле, вратарят Владан Ковачевич не реагира добре и топката спря в мрежата.

Дузпата в края направи Аркадиуш Каспаркиевич. Голът на Иви Лопес беше негов 13-и през сезона и испанецът се изравни на върха в листата на стрелците с Микаел Ишак от Лех (Познан). Ракув събра 51 точки, а плътно след него са Погон с 50 и Лех с 49. Стал заема 10-о място с актив от 32 точки.