Новият лидер в Полша удари Чорбаджийски и компания в последната минута

Погон (Шчечин) излезе на върха в класирането на полското първенство. В мач от 22-ия кръг тимът на Коста Руняич спечели с 1:0 гостуването си на Стал (Миелец). Единственото попаденив вкара Ваган Бичахчян в третата минута на добавеното време. За домакините титуляр беше българският защитник Божидар Чорбаджийски.

Погон създаде повече положения и още до почивката можеше да води, но на два пъти топката беше чистена пред голлинията на домакините. Те също имаха шанс да излязат напред, но бившият страж на ЦСКА - София Данте Стипица показа отличен рефлекс. Натискът на гостите се усилваше с всяка изминала минута. Чак в последните секунди крепостта на Стал падна. Силен удар на Бичахчян затрудни стража Рафал Страчек, който не можа да задържи топката и от гърба му тя влезе във вратата.

Това беше втора загуба за отбора на Чорбаджийски след зимната пауза. В класирането Стал е на 7-о място с 31 точки. Погон е в серия от три победи в Екстракласата и събра 46 точки, с които измести Лех от върха. Тимът от Познан е с 45 пункта, но и мач по-малко.