Цървена звезда се изравни с Партизан

Цървена звезда постигна трудна победа с 2:1 при гостуването си на Металац в последен мач от 27-ия кръг на сръбското първенство и настигна вечния си съперник Партизан в класирането. Двата гранда имат по 72 точки и битката за титлата става все по-оспорвана. Доскоро "гробарите" имаха аванс от 5 точки, но първо загубиха прекия сблъсък със Звезда, а този уикенд се провалиха на собствен терен срещу Напредак (Крушевац) - 1:1.

Гостуването в Горни Милановац не беше никак лесно за "звездашите". Те се оказаха в ролята на догонващи в 32-ата минута след гол на Стефан Цветкович. Нападателят на домакините завърши перфектна контра след открадната топката в средата на терена. "Червено-белите" обаче изравниха в самия край на полувремето с попадение на Охи Омуойхуанфо. Норвежецът се разписа с глава след центриране на Александър Катай.

След почивката Цървена звезда стигна до трите точки благодарение на Милан Павков. Таранът за пореден път се появи като резерва и вкара решаващ гол. Това стана в 56-ата минута след атака през центъра и хубаво извеждащо подаване на Мирко Иванич. До края домакините не се предадоха и опитаха да стигнат поне до точката, но защитата на шампионите действаше стабилно.