Oчаквайте в 19:00: Лига на нациите по мини футбол - Чехия - България

Цървена звезда "видя" три отменени гола и си тръгна с наведена глава от Шотландия

Рейнджърс спечели с убедителното 3:0 над Цървена звезда в първи мач от 1/8-финалите в Лига Европа. Шотландският шампион спечели с попадения на Джеймс Таверние (11’ от дузпа), Алфредо Морелос (15’) и Леон Балогун (51’), макар че играчите на Деян Станкович също отбелязаха три попадения, но всяко едно от тях бе отменено поради засада.

Гостите успяха да открият резултата още в 3-ата минута чрез Александър Катай, но то бе отменено след консултация с ВАР.

Няколко минути по-късно Райън Кент опита да нахлуе в наказателното поле, но падна след съприкосновение с противников бранител. Първоначално ситуацията бе подмината от съдията, но впоследствие той получи сигнал да отиде да прегледа положението повторно, след което бе отсъдена дузпа. Впоследствие зад топката застана капитанът на тима Джеймс Таверние и даде преднина на своя тим за 1:0.

Почти веднага след подновяването на играта “звездашите” отбелязаха нов гол отново чрез Кавдай, но страничният арбитър отново вдигна своя флаг и попадението бе отмено.

Алфредо Морело удвои преднината на своя тим в 15-ата минута, когато неумело изчистена след центриране топка попадна право на крака на колумбиеца и той не се поколеба да я прати в мрежата.

В 23-ата минута Цървена звезда също получи възможност да изпълни дузпа след нарушение на Мирко Иванич. Зад топката застана отново Катай, но след две отменени попадение той пропусна и дузпа, която бе спасена от Алан Макгрегър.

Футболистите на Джовани ван Бронкхорст направиха резултата класически пет минути след началото на второто полувреме, когато Леон Балогун засече неспасяемо топката от корнер за 3:0.

В минутите до края двата отбора продължиха да си разменят добри положения. Играчите на Деян Станкович достигнаха до ново попадение минути преди края на двубоя чрез Канга Гелор, но то отново бе отменено и отново поради засада.

Реваншът между двата тима е следващата седмица в Белград.