Станислав Иванов се отпуши в МЛС и донесе победата на Чикаго

Българският нападател Станислав Иванов донесе победата на Чикаго Файър с 2:0 като гост на ДС Юнайтед в мач от 3-ия кръг на Мейджър лийг сокър. Юношата на Левски отбеляза първото попадение за своя тим в 32-ата минута, когато се възползва от асистенция на Джердан Шакири и сам срещу вратаря реализира дебютното си попадение в МЛС. 22-годишният футболист, който отново бе титуляр, бе избран и за “Играч на мача”. Освен попадението той изработи и три жълти картона на противника, а тимът му остана единствен без допуснат гол през тази кампания.

Габровецът остана на терена до 71-ата минута, когато отстъпи мястото си на Джонатан Борнстейн. Именно защитникът пък вкара второто попадение в 80-ата минута. Друг бивш играч на 26-кратните шампиони на България Найджъл Робърта влезе като резерва за домакините в 74-ата минута, като записа дебют през сезона.

Голът на Иванов освен първи за него бе и първи за клуба му през този сезон, след като в първите два кръга Чикаго завърши срещите си без вкаран и без допуснат гол срещу Интер Маями (0:0) и Орландо (0:0). Интересното е, че срещу тима на Гонсало Игуаин българинът удари греда, а срещу Алешандре Пато и компания създаде най-добрата възможност за своя тим. Попадението също така беше и първо допуснато от ДС Юнайтед, който беше лидер в първенството с пълен актив от шест точки и без допуснат гол.

Бившият играч на Левски кара втори сезон в МЛС, но имаше малшанс да получи контузия дни преди старта на дебютния му сезон, извадила го от строя за четири месеца. След това изигра 11 мача, шест от тях от първата минута, но през този сезон Иванов е твърд титуляр и в трите мача бе в стартовия състав. Чикаго вече има пет точки и продължава без загуба, докато ДС Юнайтед остана с шест точки.

снимка:chicagofirefc.com