Отборът на Гицов продължава да мачка - пета поредна победа в Австрия

Отборът на Флоридсдорфер, където старши треньор е българинът Александър Гицов в тандем с Митя Морец, продължава фурора си във Втора лига на Австрия. Тимът от Виена постигна пета поредна победа в надпреварата, след като победи с 1:0 като гост Санкт Пьолтен.

Така ФАК вече десет мача от шампионата няма загуба и безспорно е най-голямата изненада в първенството. Единственото попадение отбеляза Антони Шмидт в 20-ата минута.

По този начин отборът на Гицов вече е само на четири точки от лидера Аустрия Люстенау, когото победи на два пъти през сезона. Флоридсдорфер е на второ място с 40 точки, а първият е с 44. Третият и четвъртият - Лиферинг и Блау-Вайс Линц са с 37, но и мач повече от тима на българина.