Отборът на Гицов с най-добър полусезон в историята

Отборът на Флоридсдорфер, където наставник в тандем с Митя Морец е младият български специалист Александър Гицов записа най-успешния полусезон в историята си. Тимът от Виена приключи първата част на Втора лига на Австрия на четвърта позиция, което досега не се бе случвало на клуба в настоящият си формат след обединението с ПСВ Виена през 2007 година.

След 15 изиграни мача тимът записа 28 точки в актива си и заема четвърто място в лигата. Досега най-доброто постижение бе осем точки по-малко - 20. От ръководството заявиха огромното си удовлетворение от работата на Гицов и Морец през настоящия сезон. В последния си мач Флоридсдорфер победи с 1:0 като гост Жуниорс ОО. До края на есенния дял от шампионата има още един мач за тима - домакинство на Амстетен. За Купата на Австрия тимът също така се представя отлично и достигна четвъртфинал, където ще се изправи срещу елитния Волфсбергер.