Нов успех за Гицов в Австрия

Отборът на Александър Гицов - Флоридсдорфер записа нов добър мач в Австрия. Тимът победи с 2:0 като гост БВ Линц в мач от 13-ия кръг на Втора лига. Съставът, воден от българина в тандем с Митя Морец стигна до успеха след два гола на Жоао Оливейра. Португалецът се разписа на два пъти след почивката.

Така отборът от Виена вече заема шеста позиция в класирането с 24 точки - на четири от втория Лиферинг и на шест от лидера Аустрия Люстенау. В седем мача пък ФАК не е допускал гол във вратата си и в момента е с най-добрата защита в дивизията. Тимът от Линц пък остава на четвърта позиция с 26.

През седмицата Флоридсдорфер се класира за четвъртфиналите на Купата на Австрия, като с това стана единственият тим от втория ешелон, който стига тази фаза през този сезон.