ПСВ Айндховен и ФК Копенхаген сътвориха зрелище, което ще се помни

Отборите на ПСВ Айндховен и ФК Копенхаген направиха истински спектакъл в първия мач помежду си от осминафиналите в Лигата на конкференциите. Двубоят завърши 4:4, като домакините през цялото време бяха догонващи и дори пропуснаха дузпа, но в крайна сметка стигнаха до равенство.

В плейофния кръг преди осминафиналите ПСВ елиминира Макаби (Тел Авив), а междувременно успя да намали изоставането си от Аякс в Ередивизи и се върна в битката за титлата. ФК Копенхаген пък излезе на "Филипс Стейдиъм" след три поредни победи без допуснат гол в датското първенство.

И двата тима не можеха да разчитат на някои основни футболисти, но атаката на ПСВ изглеждаше респектиращо с Коди Гакпо, Чуквунонсо Мадуеке и Марио Гьотце. Мачът обаче започна много по-добре за ФК Копенхаген. В 6-ата минута Вилиам Бьовинг нацели лявата греда, а секунди по-късно негов пас намери Исак Йоханесон и 18-годишният талант откри резултата.

Бьовинг определено беше най-опасният футболист на датчаните. Поредното му хитро подаване стигна до Лукас Лерагер, но той пропусна от чиста позиция. В 21-ата минута ПСВ изравни с попадение на Коди Гакпо. Звездата на домакините получи пас от Мадуеке и прати топката в мрежата. Радостта на домакините обаче продължи кратко, защото само две минути по-късно Пепе Биел върна аванса на ФК Копенхаген

Последва силен натиск на ПСВ и неточни удари на Гьотце и Гакпо. Гостите обаче не бяха притеснени и всяка тяхна контра създаваше напрежение пред вратата на Дромел. В 43-ата минута Биел центрира от корнер, а Лерагер беше оставен непокрит в наказателното поле и с глава вкара трети гол за ФК Копенхаген.

След почивката в игра за ПСВ се появиха Еран Захави и Рицу Доан. Именно японският халф върна едно попадение в 50-ата минута след грешка в защитата на ФК Копенхаген. Датчаните веднага отвърнаха с пропуск на Пепе Биел. В 59-ата минута Филип Макс стреля силно, но Камил Грабара спаси. Полякът отрази и удар на Захави.

В 62-ата минута ПСВ получи дузпа за нарушение на Петер Анкерсен срещу Макс. Зад топката застана Коди Гакпо, но Грабара усети посоката на удара му и спаси. Надмощието на домакините продължи и Гакпо бързо се реваншира за пропуска си. Нападателят вкара за 3:3 в 70-ата минута след щастлив рикошет.

Шоуто не спря дотук. В 78-ата минута Пепе Биел пресече пас в противниковата половина и с прецизен удар заби четвърти гол за ФК Копенхаген. И това обаче не беше достатъчно за победата, защото в 85-ата минута Захави засече центриране на Гакпо за 4:4, а реваншът в датската столица се очертава да е също толкова вълнуващ.