ПСВ Айндховен си свърши работата в Израел

ПСВ Айндховен намери място сред осминафиналистите в Лигата на конференциите. Нидерландският гранд направи 1:1 като гост на Макаби (Тел Авив) и отстрани тима от Израел с общ резултат 2:1. Резултата откри Йорбе Вертесен в 85-ата минута, а домакините стигнаха само до изравнително опадение на Енрик Саборит в добавеното време.

ПСВ беше много по-добрият отбор в първия мач, но вкара само един гол, дело на Коди Гакпо. Младата звезда на "филипсите" обаче пропусна реванша заради контузия, а тримата в атака бяха Рицу Доан, Чуквунонсо Мадуеке и Еран Захави, който се изправи срещу бившия си тим.

За Макаби титуляр беше познатият от периода си в Лудогорец Дан Битон. Израелците започнаха предпазливо, но същото важеше и за гостите. В 12-ата минута Дан Битон имаше шанс да открие резултата, но ударът му с глава премина встрани от целта.

В състава на ПСВ най-деен беше Марио Гьотце. Бившият германски национал раздаваше добри пасове на съотборниците си, а в 32-ата минута беше близо до гола, но бранител на Макаби изчисти от голлинията. Доан също можеше да се разпише, но изстрелът му с глава в 40-ата минута излезе в аут.

В 58-ата минута от трибуните полетяха предмети и двата отбора се прибраха за кратко в съблекалните, но след това двубоят продължи. ПСВ все по-често намираше свободни пространства за бързи контри. В 85-ата минута Вертесен стреля от границата на наказателното поле и с помощта на рикошет в противников играч опъна мрежата.

Финалният натиск на Макаби доведе до изравняване в първата минута на добавеното време. гола вкара испанецът Саборит с глава след центриране на Гавриел Каниховски.