ПСВ Айндховен взе само минимален аванс срещу Макаби Тел Авив

ПСВ Айндховен взе само минимален аванс от 1:0 след първия плейофен сблъсък с Макаби Тел Авив в Лигата на конференциите. "Филипсите" катогерично бяха по-добрият отбор в мача, но не успяха да материализират по-осезаемо превъзходството си и да си осигурят повече спокойствие преди реванша.

Първото полувреме предложи повече интересни моменти. Още в 11-ата минута нидерландците поведоха в резултата. Коди Гакпо получи на границата на наказателното поле и с удар по земя отбеляза за 1:0.

Само две минути по-късно Чуквунонсо Мадуеке стреля опасно с глава, но ударът му бе спасен. В 38-ата минута пък изстрел от фаул на Еран Захави профуча до вратата.

Гостите имаха едно по-добро положение и то дойде от пряк-свободен удар, като Дан Битон стреля доста опасно, но вратарят Йоел Дромел спаси.

Втората част бе доста по-постна откъм голови възможности пред двете врати. Домакините повече атакуваха, но така и не успяха да стигнат до втори гол.

Така Макаби си тръгна с минимална загуба от Нидерландия и може да е доволен, тъй като запазва реален шанс за обрат на своя терен. ПСВ пък трябва да съжалява, че не реши всичко още днес.