Сасуоло разби Венеция с помощта на три дузпи

Отборът на Сасуоло постигна убедителна победа с 4:1 при визитата си на Венеция от 28-ия кръг на Серия "А". Това е трети пореден успех за „неровердите“, които стигнаха до него с помощта на цели три дузпи.

Гостите поведоха в резултата още във втората минута, когато Джакомо Распадори се възползва от грешка в противниковата отбрана и се разписа. В 17-ата минута се стигна до първата дузпа в тяхна полза след игра с ръка на Матия Араму, а Доменико Берарди успешно я реализира и така удвои преднината на своя тим. В 25-ата минута Лука Фиордилино реши, че е върнал едно попадение за „крилатите лъвове“, но то не беше признато поради засада на Араму. Вместо това четири минути по-късно преднината на Сасуоло нарасна още, след като Джанлука Скамака отбеляза дузпа, свирена за фал на Серхио Ромеро срещу Берарди.

В 34-ата минута все пак Тома Анри успя да вкара гол за домакините, след като засече с глава центриране на Алеш Матею. В 71-ата минута обаче Берарди за втори път в мача беше точен от бялата точка, след като преди това Михаел Свобода фаулира Распадори в наказателното поле. В 78-ата минута резервата на „аранчонеровердите“ Жан Пиер-Нсаме се разписа само за да види как голът му е отменен поради негова засада. В 86-ата минута домакините също получиха дузпа, тъй като Каан Айхан извърши нарушение именно срещу Нсаме, но Араму затвърди разочароващия си мач с изпълнената си дузпа, която беше спасена от Андреа Консили.

Така Сасуоло остава на 10-ата позиция в класирането, но вече с 39 точки в актива си. Венеция пък продължава да бъде в зоната на изпадащите и по-точно на 18-ото място в подреждането с едва 22 спечелени пункта.