Сасуоло подхлъзна и Фиорентина

Отборът на Сасуоло продължава да е като черна котка за водещите отбори в Серия "А". В предишния кръг възпитаниците на Алесио Диониси победиха Интер с 2:0 на "Сан Сиро", а преди това те направиха 2:2 с Рома. Днес домакините на "Мапеи" надхитриха и Фиорентина, побеждавайки го с 2:1 след късна драма.

Сасуоло успя да поведе в 19-ата минута, когато Хамед Траоре направи хубав пробив в наказателното поле, финтира двама защитници и с диагонален удар прати топката в мрежата зад Бартоломей Дронговски.

В 38-ата минута Траоре можеше да удвои, но негов удар се отби от гредата.

В 80-ата минута положението на гостите стана още по-тежко, след като Джакомо Бонавентура първо докосна топката с ръка, за което получи жълт картон, а след това реши да спори със съдията, който без колебание му извади и червен картон.

Въпреки това Фиорентина не се предаде и успя да стигне до изравняване в 89-ата минута, когато Рикардо Сапонара подаде успоредно на голлинията, а Артур Кабрал засече топката във вратата за 1:1.

Домакините обаче измъкнаха победата в добавеното време, когато Доменико Берарди центрира в наказателното поле и резервата Грегоар Дефрел с глава отбеляза за крайното 2:1.

Така Сасуоло излезе на 10-ото място с 36 точки. Фиорентина пък пропусна да се доближи до топ 4 и остава на 7-ото място с 42 точки.