Вестерло и Едисон Йорданов направиха нова крачка към елита

Отборът на Вестерло победи с 2:1 Дайнзе като гост и направи поредна крачка към завръщането си в елита на Белгия. Срещата бе от 23-ия кръг на Първа дивизия на Белгия. Българският защитник Едисон Йорданов бе на терена пълни 90 минути за гостите, като получи жълт картон през второто полувреме.

Вестерло поведе чрез Ноел Наби Сума още в 3-ата минута, но Дайнзе изравни с гол на Кристоф Янсенс в 63-ата минута. Гостите обаче измъкнаха трите точки с попадение на Максим де Каупер в 77-ата минута.

В добавеното време на мача Де Каупер получи червен картон и малко развали доброто впечатление.

С тази победа Вестерло е далеч напред на върха в класирането на Първа дивизия с 49 точки. Той има цели 11 повече от втория РВДМ. Дайнзе е на 4-ото място в таблицата с 32 точки.