Едисон Йораднов и Вестерло с първа загуба за сезона

Отборът на Вестерло допусна първа загуба за сезона във Втора лига на Белгия. Тимът загуби с 1:2 гостуването си на Дайнзе от 10-ия кръг. Така бе спряна серията му от 5 поредни победи и 9 мача без поражение. Българинът Едисон Йорданов бе титуляр и записа пълни 90 минути на терена.

Ленарт Мертенс даде преднина на домакините в 12-ата минута, но Максим де Каупер изравни в 15-ата. Победният гол за Дайнзе отбеляза познатият и у нас от престоя си в ЦСКА Денис Причиненко, който донесе победата на своя тим в 80-ата минута.

Въпреки загубата Вестерло продължава да води в класирането с 23 точки, доктато Дайнзе се изкачи до 4-ата позиция в таблицата с 15 точки.