Аякс и ПСВ Айндховен ще спорят за Купата на Нидерландия

Аякс се наложи с 2:0 над АЗ Алкмаар във втория полуфинал за Купата на Нидерландия. Гостите от Амстердам стигнаха до успеха с голове на Стивън Бергхаус в 11-ата минута и Дейви Клаасен малко преди края. Съперник на Аякс във финала ще е ПСВ Айндховен.

Гостуването в Алкмаар дойде броени дни, след като футболистите на Аякс се провалиха срещу Гоу Ахед Ийгълс в Ередивизи и позволиха преднината им на върха в класирането да се стопи на 2 точки. АЗ беше в по-добра форма и през миналия месец победи последователно ПСВ и Фейенорд.

Аякс откри в самото начало с попадение на Берхаус. Нидерландският национал стреля от границата на наказателното поле и не остави шансове на Петер Виндал. Клаасен реши всичко в 89-ата минута след пас на Николас Таляфико.

Снимки: ajax.nl