АЗ Алкмаар спря ПСВ Айндховен за върха в Ередивизие

Отборът на АЗ Алкмаар се превърна в пречка пред ПСВ Айндховен да заеме макар и временно върха в нидерландската Ередивизие. АЗ Алкмаар спечели с 2:1 гостуването си от 21-ия кръг и така остави “филипсите” на второто място с 46 точки, докато лидер е Аякс с 48 и мач по-малко.

От своя страна АЗ Алкмаар се изкачи на петата позиция с 39 точки. При успех в неделя над Хераклес Аякс ще увеличи аванса си на върха на цели пет точки пред ПСВ Айндховен

Двубоят на “Филипс Стадион” беше решен чрез късен обрат. Домакините поведоха с попадение на Обиспо в 19-ата минута. Мартенс изравни в 40-ата, а четвърт час преди края Карлсон донесе успеха на АЗ.