Невероятната серия на Аякс в Нидерландия приключи срещу новак

Нидерландският шампион Аякс допусна изненадваща загуба с 1:2 при визитата си на новака Го Ахед Ийгълс от 24-ия кръг на Ередивизи. По този начин приключи удивителната серия на амстердамския гранд от 10 поредни победи на домашната сцена, в която головата му разлика беше 39:1.

Домакините се оттеглиха на почивката с аванс от два гола, след като Иниго Кордоба и Филип Роменс се разписаха за отбора в 18-ата минута и добавеното време на първата част. Стивън Бергхаус върна едно попадение в 64-ата минута, но натискът на гостите в последните минути не даде резултат. Въпреки поражението Аякс остава лидер в класирането с актив от 55 точки или с две повече пред втория ПСВ Айндховен. Го Ахед Ийгълс, които стигнаха до нулево равенство на "Йохан Кройф Арена" по-рано през сезона, са 12-и с 26 спечелени пункта. Така тимът е единственият новак от 1964/65 насам, който печели 4 точки срещу Аякс в рамките на един сезон.