Евертън се измъчи с тим от пета дивизия

Евертън намери място сред четвъртфиналистите за ФА Къп. "Карамелите" сложиха край на похода в турнира на петодивизионния Боръм Ууд след успех с 2:0 на "Гудисън Парк". Отборът на Франк Лампард изигра много слабо първо полувреме, но след почивката вдигна оборотите и вкара два гола чрез Хосе Саломон Рондон.

В предишните два кръга Боръм Ууд елиминира Уимбълдън и Борнемут. Тимът от Нешънъл Лийг се държа изключително достойно и срещу Евертън. Гостите удържаха нулевото равенство почти час, но разликата в класите бе твърде голяма, за да се стигне до сензация.

Преди първия съдийски сигнал Виталий Миколенко изведе Евертън с капитанската лента под звуците на "Imagine" на Джон Ленън, а футболистите на двата отбора бяха загърнати с украинския флаг. Миколенко бе сред най-активните в първите минути, но "карамелите" не създадоха стопроцентови голови положения.

На почивката Лампард пусна Ришарлисон на мястото на Нейтън Патерсън и атаките на Евертън станаха по-опасни. В 57-ата минута Джонджо Кени центрира, а Рондон с глава откри резултата - 1:0. В 71-ата попадение на Ришарлисон беше отменено заради игра с ръка на бразилеца. Домакините нямаха проблеми до края на срещата. Интригата приключи окончателно в 84-ата минута с второто попадение на Рондон. Този път подаването дойде от Андрос Таунзенд, а венецуелецът отново показа силата си в играта с глава.

В следващия кръг Евертън ще се изправи срещу Кристъл Палас. Другите четвъртфинални двойки са Мидълзбро - Челси и Саутхамптън - Манчестър Сити. Ливърпул чака победителя от мача между Нотингам Форест и Хъдърсфийлд.