Минамино класира Ливърпул за четвъртфиналите

Ливърпул се класира за четвъртфиналите на Купата на Англия след победа с 2:1 над Норич на "Анфийлд". Мърсисайдци изиграха силно първо полувреме и на почивката водеха след два гола на Такуми Минамино. След почивката обаче "червените" се отпуснаха. Лукас Руп се разписа в 76-ата минута и това доведе до нервни моменти за домакините в края на срещата.

След като записа четвърта победа над "канарчетата" през този сезон, Ливърпул достигна до четвъртфиналите на ФА Къп за първи път под ръководството на Юрген Клоп.

Юрген Клоп направи цели 10 промени от двубоя с Челси в неделя. Единственият, който бе титуляр и тогава, е капитанът Джордан Хендерсън. Мохамед Салах, Вирджил ван Дайк, Фабиньо и Трент Александър-Арнолд получиха почивка и бяха извън групата.

Ливърпул стартира на висока скорост и притисна съперника от началото. След няколко атаки, които не доведоха до точен удар Къртис Джоунс отправи страхотен изстрел в деветата минута, а топката се удари в горнат агреда. Въпреки доминацията на "червените", Норич можеше да поведе в 16-ата минута. Добра комбинация изведе Пуки на отлична позиция, но той стреля покрай вратата.

Отборът на Юрген Клоп играеше уверено, а играчите, които по-рядко попадат в съства, искаха да покажат какво могат. В 27-ата минута прекрасна комбинация доведе до първия гол в мача. Цимикас намери Ориги в наказателното поле, а той подаде на Минамино, за когото не бе проблем да разстреля Тим Крул.

Японецът се превърна в сериозен фактор в мачовете за купите този сезон, след като отбеляза решителни голове в Купата на Лигата. Той продължи да бележи и в другия турнир, като се разписа с фантастичен удар в 39-ата минута и увеличи аванса на Ливърпул.

В началото на втората част Окслейд-Чембърлейн бе близо до гол, но ударът му нацели дясната греда на Крул. Ливърпул обаче доста намали темпото след почивката. "Канарчетата" не затрудняваха домакините, но дочакаха своя момент. В 76-ата минута Лукас Руп върна интригата. Той получи топката от Сарджънт и му бе оставено много пространство за удар, от което се възползва и намали на 2:1.

Попадението накара мърсисайдци да заиграят малко по-агресивно, но играчите на Юрген Клоп допускаха прекалено много грешки. Германският мениджър реши да усили атаката, като пусна в игра Садио Мане и Луис Диас. Секунди по-късно Алисон направи страхотно спасяване след удар на резервата Джон Роу. Диас бе близо до красиво попадение три минути преди края, но топката мина малко покрай вратата.